GL tégen Chinese toestanden

GL tégen Chinese toestanden

Op 28 januari is het de dag van de Privacy. GroenLinks, verklaard tegenstander van bijvoorbeeld cameratoezicht, voert actie tegen de almachtige en alleswetende overheid. Misbruik van de vele gegevens die de overheid ‘bemachtigt’ ligt op de loer. Daarom is het verstandig de overheid goed te volgen op de vele gegevens die de gemeente van Deventenaren in haar bezit heeft, en krijgt.

GroenLinks voert aan de vooravond van De dag van de Privacy actie in de gemeenteraad. De GroenLinksraadseden hebben t-shirts aan met streepjescodes, als symbool voor de gegevens die bij de overheid in bezit zijn. Deventer staat aan de vooravond van het invoeren van grootschalig cameratoezicht. GroenLinks is daar een overtuigd tegenstander van. Camera’s grijpen niet in bij criminaliteit, criminaliteit verplaatst zich alleen. Tot het moment dat de hele stad vol hangt met camera’s, en dat de overheid ook bij iedereen in huis kan gluren.

En als Deventer straks een allesdekkend cameratoezichtsysteem heeft, mag je als Deventenaar continu bewijzen dat je onschuldig bent, omdat de politie je meent gezien te hebben op de beelden. Het mag in China aan de orde van de dag zijn dat de overheid burgers onbegrensd kan volgen of zoekmachines van Google beïnvloeden, in Deventer zijn we voor vrijheid van het individu.

GroenLinks is fel tegen het cameratoezicht. Bezuinigingen op de politie zijn schuldig aan het ‘minder blauw op straat’-verschijnsel. Veiligheid is kostbaar, privacy onmisbaar!

Video: